HRY XI. LETNÍ OLYMPIÁDY DĚTÍ A MLÁDEŽE

Za plavání se účastnilo celkem 20 plavců ročníků 2010 a 2011. Složení bylo následující — 9 z Plaveckého klubu Zlín, 5 ze Zlínského plaveckého klubu, 3 z Plaveckých sportů Kroměříž, 2 ze Spartaku Uherský Brod a 1 z TJ Rožnov p. Radhoštěm.

ÚČASTNÍCI
Filip Beneš – 3 individuální starty
Oskar Bursa – 6 individuálních startů, 2 finálové účasti (4. místo 100M, 6. místo 50VZ), 1 medaile štafeta stříbro 4x50 PZ žáci
Sabina Flesarová – 5 startů, 1 finálová účast (7. místo 200P)
Elen Greslová – 6 individuálních startů
Pavlína Grygarová – 6 individuálních startů, 1 finálová účast (5. místo 200M), 1 medaile štafeta bronz 4x50 PZ žačky
Lucie Havlištová – 5 individuálních starů, 1 finálová účast (4. místo 50 VZ), 2 medaile štafety bronz 4x50 PZ žačky, bronz 4x50 PZ MIX
Jan Holý – 5 individuálních startů, 3 finálové účasti, 3 individuální medaile (zlato 100Z, stříbro 200Z, 50 VZ), 2 medaile štafety - stříbro 4x50 PZ žáci, bronz 4x50 PZ MIX
Sofie Juříková – 4 individuální starty
Šimon Mudřík – 5 individuálních startů, 1 finálová účast (7. místo 100P), 2 medaile štafety – stříbro 4x50PZ žáci, bronz 4x50 PZ mix
Tereza Novotná – 4 individuální starty, 1 medaile štafety bronz 4x50 PZ mix
Robin Pavelec – 6 individuálních startů, 4 finálové účasti (4. místo 800 VZ, 400VZ, 5. místo 200M, 200VZ), 1 medaile štafety stříbro 4x50 PZ žáci
Viktorie Pořízková – 4 individuální starty
Petr Procházka – 3 individuální starty
Ben Daren Slunečný – 6 individuálních startů, 1 finálová účast (8 místo 100 Z)
Martin Štourač – 6 individuálních startů, 2 finálové účasti, 2 individuální medaile (stříbro 100Z, bronz 200Z)
Lucie Švestková – 5 individuálních startů
Iveta Turčinková – 6 individuálních startů
Gabriela Urbanová – 4 individuální starty, 3 finálové účasti, 3 individuální medaile (zlato 50 VZ, bronz 100Z, 200Z), 2 medaile štafety bronz 4x50 PZ žačky, 4x50 PZ MIX
Sebastian Vala – 6 individuálních startů
Prokop Zvonek – 3 individuální starty

TRENÉŘI
Alena Martinková, Blanka Kalendová, Adéla Stavinohová

MEDAILOVÉ ÚSPĚCHY

Zlínský kraj obsadil na ODM celkově 12. místo, plavci byli žáci 6., žačky 9. Celá Olympiáda, od zahajovacího ceremoniálu po slavnostní ukončení, byla obrovským zážitkem a byla pro nás velká čest se jí účastnit.

Užili jsme si nejen plavecké závody, ale zafandili jsme i dalším z naší výpravy - atletika, orientační běh, gymnastika, a skvělý byl i doprovodný program v Olympijském domě v areálu budějovického Výstaviště.

Nezapomenutelným zážitkem bylo také setkání s maskotem her, vydrou Sunny.

Velké poděkování patří všem trenérům za přípravu svých sportovců, rodičům za celoroční (celoživotní) podporu a plavcům nejen za bojovnost a úsilí při závodech, ale i za skvělý přístup, fandění si navzájem a respektování pravidel skupiny, díky čemuž jsme si to všichni opravdu na této vrcholné sportovní události užili.