Aktuality

Poklad ze Stříbrného jezera v Opavě má bronzovou hodnotu

Abychom přes prázdniny nezaháleli občas vyrazíme na nějaký ten závod na otevřené vodě...

Úplně náhodou se k nám dostala informace, že Albert Žilka, aktuálně druhým rokem člen Plaveckého klubu Zlín, si patrně v rámci dovolené střihl kratší trať 3 km na závodech Českého poháru na Seči. A vedl si velmi dobře, obsadil časem 41:29,3 sedmé místo v elitní kategorii mužů. U Alberta to není náhoda, v loňském ročníku Českého poháru odplaval tři závody.

U Petra Veselého ale víme, že i po padesátce občas zkouší své limity a navíc máme informace přímo od zdroje 😉
V sobotu 20. 7. a v neděli 21. 7. probíhal na Stříbrném jezeře v Opavě závod Slezský pohár zařazený do Českého poháru dálkových plavců. Petr se na poslední chvíli přihlásil na obě nejdelší tratě (10 a 5km) a poprvé v životě si vyzkoušel desítku. I přes slibný začátek zaplatil nováčkovskou daň. Rychlý začátek a nejspíš i nedotažené občerstvování se projevilo v druhé polovině tratě na sníženém výkonu i průměrném čase 2:48:39,1 a nakonec obsadil 22. místo celkově a 3. místo v kategorii 50+.
Nicméně přes noc se mu podařilo dostatečně zregenerovat nebo přišla nečekaná forma a v neděli to byl docela jiný závod. Na trati 5km od startu do cíle udržoval Petr víceméně stále stejně rychlé tempo a tak nakonec v čase 1:13:19,4 doplaval jako třetí v kategorii mužů! (20+), ve své věkové již neměl konkurenci.